سینما

10 تا از بهترین مبارزه‌ های انیمه در بدترین انیمه‌ ها

در این نوشتار قصد داریم که بهترین مبارزه‌ های انیمه در بدترین انیمه‌ ها را به شما معرفی کنیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

بهترین مبارزه‌های انیمه که در بدترین انیمه‌ها به هدر رفتند

طرفداران دنیای انیمه در هر فصل از سال با ده‌ها سریال جدید انیمه مواجه می‌شوند. با تعداد زیاد انیمه‌هایی که هر ماه به بازار می‌آید، تعجبی ندارد که هر ساله انیمه‌های ضعیف زیادی ساخته شوند. بعضی از این انیمه‌ها سخت تلاش می‌کنند تا توجه تماشاگران را به خود جلب کنند. با این وجود نمی‌توانند بازار غرب را کاملاً به خود جلب کنند. اما فارغ از کیفیت یک انیمه، نتیجه کار تلاش و تعهد استودیوی انیمه سازی برای خلق بهترین محصول ممکن است. هرچند تمام مانگاها نمی‌توانند به انیمه‌های دیدنی تبدیل شوند، اما حتی انیمه‌های ضعیف هم می‌توانند هرزگاهی نقاط مثبت خوبی داشته باشند. یک انیمه افتضاح هم می‌تواند با صحنه‌های مبارزه نفسگیر، انیمیشن زیبا و موسیقی متن شنیدنی مخاطب خاص خود را داشته باشد. در اینجا می‌خواهیم بهترین مبارزه‌ های انیمه که در بدترین انیمه‌ها به هدر رفتند را به شما معرفی کنیم. اکسیژن را نفس بکشید.

۱۰. “خدای دبیرستان” (The God Of High School – ۲۰۲۰): جین توانست لحظه‌های عاطفی زیادی را به انیمه بیاورد

۱۰. “خدای دبیرستان” (The God Of High School – ۲۰۲۰): جین توانست لحظه‌های عاطفی زیادی را به انیمه بیاورد؛ بهترین مبارزه‌های انیمه که در بدترین انیمه‌ها به هدر رفتند
“خدای دبیرستان” (The God Of High School – ۲۰۲۰): جین توانست لحظه‌های عاطفی زیادی را به انیمه بیاورد؛ بهترین مبارزه‌های انیمه که در بدترین انیمه‌ها به هدر رفتند

“خدای دبیرستان” یکی از انیمه‌های ۲۰۲۰ بود که خیلی‌ها منتظرش بودند. این انیمه از یکی از سریال‌های محبوب وبتون اقتباس شده و قرار بود در دنیای انیمه انقلاب به پا کند. با این وجود انیمه “خدای دبیرستان” به خاطر ریتم کند و داستان با عجله‌اش چندان تاثیرگذار نبود و مورد استقبال قرار نگرفت. با این وجود صحنه‌های مبارزه آن هنوز برای طرفداران جذاب بود. در قسمت پنجم انیمه، شخصیت اصلی آن در مقابل بهترین دوستش قرار گرفت و یکی از بهترین مبارزه‌های انیمه در آن سال را خلق کرد.

۹. “برج خدا” (Tower Of God – ۲۰۲۰): داستان انیمه خاص بود

انیمه “برج خدا” یکی از بهترین انیمه‌های اقتباسی از یک وبتون است و از این جهت از انیمه‌های اقتباسی از مانگا بهتر از آب درآمده. این انیمه از این لحاظ یکی از پیشگامان بود و از آن زمان بود که ساخت انیمه‌های اقتباسی از وبتون ها شروع شد. متاسفانه، حال و هوای این انیمه‌ها از نظر بینندگان بی هیجان و معمولی بود. بنابراین منتقدین به این انیمه اقتباسی امتیاز چندان بالایی ندادند و در نتیجه این انیمه بعد از مدت کوتاهی به فراموشی سپرده شد. با این وجود هنوز هم “برج خدا” به خاطر حال و هوای خاص خودش شناخته می‌شود. به خصوص صحنه مبارزه آن که در بازی‌های پادشاهی تک است.

۸. “بوروتو” (Boruto – ۲۰۱۷): ناروتو و ساسکه در مقابل موموشیکی همه توجهات را به خود جلب کردند

انیمه “بوروتو” اغلب به خاطر شیوه نمایش شخصیت‌های چندگانه “ناروتو” (Naruto) مورد انتقاد قرار گرفته است. با این که بیشتر عناصر محبوب آن هنوز در سیکوئل “بوروتو” وجود دارد. طرفداران این شخصیت‌ها از این که می‌دیدند قدرت شخصیت‌های محبوبشان کم شده یا اهمیتشان زیرسوال رفته ناامید می‌شدند. اما وقتی در آزمون‌های چونین ساسکه و ناروتو در مقابل موموشیکی قرار گرفتند دل این طرفداران ناامید حسابی خنک شد. طراحی این مبارزه عالی است و استعدادهای ناروتو و ساسکه را خوب نشان می‌دهد.

۷. “شبدر سیاه” (Black Clover – ۲۰۱۷): یامی خوب نشان داد مربی بودن یعنی چه

یکی از مهم‌ترین رکن‌های بهترین مبارزه‌های انیمه شونن جایگاه مربی است. مربی‌ها در پیشبرد شخصیت‌ها نقش مهم و کلیدی دارند. آن‌ها برای قهرمان داستان هدفی را انتخاب می‌کنند تا آن هدف را دنبال کند. حالا این هدف می‌تواند به قدرت یا شخصیت مربوط باشد. شاید انیمه “شبدر سیاه” به خاطر مشکلات و بحث‌های پیرامون صداپیشگان شروع چندان خوبی نداشت، اما حتی آن‌هایی که این سریال را دوست ندارند باز هم شخصیت مربی را ستایش می‌کنند. یامی یک شخصیت سرسخت است که در مبارزه علیه وتو قدرت‌هایش را در حد زیاد نشان داد.

۶. “شیطان کش” (Demon Slayer – ۲۰۱۹): مبارزه تانجیرو در مقابل روی یکی از بهتترین مبارزه‌های انیمه است

دنیای انیمه دنیای پر سروصدایی است. وقتی داستان جذابی مثل داستان “شیطان کش” به گوش تماشاگران برسد، معمولاً به همان اندازه که طرفدار جذب می‌کند مخالف هم دارد. گرچه اگر بخواهیم انیمه “شیطان کش” را یک انیمه بد بدانیم در حقش ظلم کرده‌ایم، با این وجود حتی خیلی‌ها می‌دانند که این انیمه معمولی است و در این باره اتفاق نظر دارند. اما فارغ از کیفیت داستان، انیمه “شیطان کش” یکی از بهترین انیمه‌های اقتباسی تاریخ است. انیمیشن زیبا و دیدنی در کنار صحنه‌های مبارزه آن را برای طرفداران جذاب و به یادماندنی می‌کند. قسمت مربوط به مبارزه بین تانجیرو و روی یکی از بهترین قسمت‌هاست.

۵. “اوواری نو سراف” (Seraph Of The End – ۲۰۱۵): میکا در مقابل اهریمن ماه یک تنه خودش یک ارتش بود

انیمه “اوواری نو سراف” اغلب به خاطر داستان نه جندان جدید و فضای عجیبش مورد بی مهری طرفداران انیمه قرار می‌گیرد. چون با استانداردهای انیمه‌های خاص دهه احیر مطابقتی ندارد و در نتیجه در مقایسه با سایر انیمه‌ها در سایه قرار گرفته است. اما حتی انیمه‌های ضعیف و معمولی هم هرازگاهی مورد توجه قرار می‌گیرند. این موضوع برای انیمه “اوواری نو سراف” صدق می‌کند. چون وقتی در مقابل اهریمن ماه و ارتش‌های تک نفره قرار گرفت توانست جسم بی جان دوستش را زنده کند. در این صحنه صداپیشگی جذاب در کنار موسیقی متن هم تاثیرگذار است.

۴. “مرد تک مشتی” (One-Punch Man – ۲۰۱۵-۲۰۱۹): گارو در مقابل قهرمان‌ها نقطه اوج یک فصل ضعیف بود

فصل اول انیمه “مرد تک مشتی” یکی از تحسین برانگیزترین نمونه‌های انیمه بود. داستان این انیمه توانست بیشتر از یک انیمه معمولی بدرخشد و توجه همه طرفداران انیمه را جلب کند. در نتیجه طرفداران بی صبرانه منتظر فصل بعدی آن بودند. با این وجود فصل جدید به معنای واقعی کلمه ناامیدکننده بود. فصل دوم انیمه “مرد تک مشتی” بسیاری از نقاط قوت اصلی انیمه را نداشت، با این وجود به خاطر یکی دو صحنه مبارزه درخشید. بهترین قسمت این فصل زمانی بود که گروهی از قهرمان‌ها در مقابل گارو قرار گرفتند. به جرات می‌توان گفت گارو با استعدادهای خودش تک تک آن‌ها را از پا انداخت. به همین دلیل این صحنه یکی از بهترین مبارزه‌های انیمه محسوب می‌شود.

۳. “نیروی آتش” (Fire Force – ۲۰۱۹): شینرا در مقابل فاکتوری اینفرنال جذابیت اصلی انیمه بود

با این که انیمه “نیروی آتش” در باور عموم مثل انیمه “آکادمی قهرمان من” (My Hero Academia) یا “شیطان کش” به یاد ماندنی نشده، اما از لحاظ کیفیت تولید می‌تواند با بسیاری از انیمه‌های شونن که در حال حاضر روی آنتن می‌رود رقابت کند. انیمه “نیروی آتش” در زمینه جلوه‌های بصری موفق است، با این وجود داستان چندان جذابی ندارد. این موضوع بیشتر خودش را در قسمت اول نشان می‌دهد. در این قسمت شینرا و همراهانش با یک انفرنال ترسناک مواجه می‌شوند. با این که این صحنه آنچنان که انتظار می‌رفت تاثیرگذار نبود، اما به خاطر انیمیشن زیبایش به یاد ماندنی شد.

۲. “ماجراجویی عجیب جوجو” (Jojo’s Bizarre Adventure – ۱۹۹۳): رویارویی جوتارو و دیو نقطه اوج کارگردانی بود

گرچه بیشتر طرفداران انیمه فصل‌های جدیدتر چندگانه “ماجراجویی عجیب جوجو” را ترجیح می‌دهند، این سریال در زمینه انیمه‌های اقتباسی سابقه بیشتری دارد. سری قدیمی “ماجراجویی عجیب جوجو” در سال ۱۹۹۳ شش قسمتی است که بخش دوم Stardust Crusaders را اقتباس کرد. با این که حال و هوای کلی انیمه جالب است، اما طرفداران مبارزه پایانی بین جوتارو و دیو را نقطه اوج کارگردانی می‌دانستند. این صحنه نفسگیر جوتارو را در شرایط بدی قرار می‌دهد که خودتان باید تماشا کنید.

۱. “سورت آرت آنلاین” (Sword Art Online – ۲۰۱۲): مبارزه کیریتو و هیثکلیف دیدنی بود

انیمه “سورت آرت آنلاین” یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های دهه اخیر است. اگر از انیمه دوستان جوان‌تر بپرسید اولین انیمه ای که دیدند چه بود، حتماً می‌گویند “سورت آرت آنلاین”. اما با این که این انیمه محبوب است، اما منتقدین چندان دل خوشی از آن ندارند. شاید امتیار انیمه پایین باشد، اما طرفداران انیمه آن را دوست دارند. مبارزه پایانی کیریتو و هیثکلیف یکی از لحظات طلایی داستان را رقم می‌زند. در نتیجه یکی از بهترین مبارزه‌های انیمه است که باید تماشا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

منبع
cbr
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x