سلامتی

رابطه کم کاری و پر کاری تیروئید با کراتینه کردن مو

/ تیروئید و کرارتین مو / کراتینه مو برای افرادی که موهای خشک و وز دارند معمولا مناسب است و موهایشان صاف می‌شود. اما در ادامه به این پرسش پاسخ می‌دهیم که آیا کراتینه کردن مو برای تمام افراد مناسب و تاثیرگذار است؟

کراتین کردن مو با وجود اختلالات تیروئیدی

تمام آدمیان روی این کره‌ی خاکی در پی داشتن موهای زیبا و پرپشت هستند. در این بین افرادی هستند که بنا به دلایل گوناگونی دارای موهای وز، خشک و فری هستند. کراتینه کردن مو یک روش نیمه دائمی برای صاف و نرم کردن موها است. آیا کراتین مو برای تمام افراد مناسب است؟ و آیا افراد دچار بیماری تیروئید می توانند موهای خود را کراتینه کنند؟ در اداه اکسیژن را همراهی کنید تا بگوییم رابطه تیروئید با کراتین کردن مو جیست.

کراتینه کردن مو چیست؟
کراتینه کردن مو چیست؟ / تیروئید و کرارتین مو

کراتینه کردن مو چیست؟

کراتینه کردن مو یک راه نیمه دائمی جهت صاف کردن مو است. یعنی افرادی که دارای موهای فرفری و وز شده هستند، به هسمت کراتینه کردن مو سوق پیدا می‌کنند. در این روش موها به طور موقت با مخلوط مایع کراتین مو پوشش داده می‌شوند.

تاثیر اختلالات غده تیروئید بر مو

اما افرادی که از اختلال در عملکرد غده تیرویید اعم از پرکاری یا کم کاری رنج می‌برند، از عوارض فراوانی در موهای خود نیز رنج برده و نارحت هستند.

کم کاری غده تیرویید: خشک شدن موها، ریزش، بد رنگ شدن و از بین رفتن جلای آنها را در پی دارد.

پرکاری غده تیرویید: ریزش موها را به دنبال دارد.

در حالت کلی اختلالات تیروئیدی داروهای ضدتیروئیدی که برای بیماران تجویز می‌شوند، خود باعث عوارضی مانند افزایش ریزش مو می‌شوند.

اما در مجموع باید بگوییم که اختلال در عملکرد غده تیرویید به تنهایی عارضه جدی‌ روی پوست و موی افراد باقی نمی‌گذارد. البته این مساله به شرطی است که این افراد نکته‌های مراقبتی و بهداشتی را کاملا رعایت کنند و به موقع برای درمان مشکل تیروئید خود به متخصص غدد داخلی مراجعه کنند.

افراد دچار بیماری تیروئید می توانند کراتینه انجام دهند؟

افرادی که بیماری تیروئید دارند و درگیر تیروئید هستند، به دلیل تغییر ساختار بدن، کراتینه کردن موهایشان ممکن است بی اثر باشد و تاثیری نداشته باشد (یعنی صاف نشود!)، حتی گاهی موهای این افراد رنگ پذیری خوبی نیز ندارد.

اما در بسیاری از موارد دیده شده که کراتین کردن مو در مرحله اول برای این افراد بی اثر بوده و در مرحله دوم پذیرش کراتین در این افراد خوب است پس افراد دچار بیماری تیروئید نیز می توانند از طریق انجام خدمات کراتین مو، مشکل خشکی موهای خود را برطرف نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x