سبک زندگی

بزرگترین اشتباهات هنگام خرید کفش؛ دیگه تکرارش نکن!

پا یکی اعضای مهم بدن انسان است که آن را ” قلب دوم ” قلمداد می‌کنند. پس با این میزان مهم بودن باید در هنگام انتخاب کفش توجه ویژه‌ای داشته باشیم. زیرا ممکن است با یک انتخاب اشتباه به پاهایمان آسیب برسانیم.

اشتباهات بد هنگام خرید و پوشیدن کفش

پوشیدن کفش هم قواعد و قوانین خاص خود را دارد، به همین منظور در این بخش از مجله اکسیژن تصمیم گرفتیم تا اشتباهاتی که افراد هنگام پوشیدن‌ کفش انجام می‌دهند را برای شما معرفی کنیم؛ زیرا سماجت در انجام این اشتباهات آسیب‌های غیر قابل جبرانی در بر خواهد داشت.

اشتباهات بد هنگام خرید و پوشیدن کفش
اشتباهات بد هنگام خرید و پوشیدن کفش

کفش‌ را پس از آسیب به پاشنه، عوض نمی‌کنید

چنانچه متوجه شدیدکه یک طرف یا قسمتی از پاشنه دچار مشکل شد، دیگر نباید از ان کفش استفاده کنید. زیرا به بدنه پای شما آسیب می‌رساند و باعث می‌‌شود که وزن بدن خود را به خوبی تحمل نکنید و شما را در پوزیشن نامطلوب قرار می‌دهد که برای کمر هم آسیب‌رسان است.

کفش پیاده‌روی را به موقع تعویض نمی‌کنید

کفش پیاده‌روی همیشه باید راحت‌ترین و با کیفیت‌ترین کفشی باشد که دارید. اما راحت‌ترین کفش دنیا هم باید چند وقت یک‌بار و پس از چند ماه تعویض شود. در غیر این صورت کفش خاصیت اصلی خودش را از دست داده و به پاهای شما آسیب جدی می‌رساند.

به انگشتان پای‌تان فشار وارد می‌کنید

توصیه می‌کنیم هیچگاه از کفش‌های نوک تیز و کفش‌هایی که در قسمت پنجه فضای تنگی دارند، استفاده نکنید؛ زیرا باعث بروز اسیب جدی به انگشتان پایتان می‌شود.

کفش را آنلاین خریداری می کنید

به هیچ وجه کفش را به صورت آنلاین خریداری نکنید. کفش باید قبل از خرید حتما پوشیده شود و چند قدمی با آن راه بروید، تا مطمئن شوید داخلش راحت هستید یا خیر. فقط سایز که مهم نیست!

صبح‌ها کفش می‌خرید

خرید کفش در هنگام صبحگاه کار بسیار اشتباهی است. زیرا در وقت صبح جریان خون بیشتری به سمت پایین پا کشیده می‌شود و پایتان سایز بزرگ‌تری دارد؛ در صورتی که در هنگام عصر سایز واقعی پایتان مشخص می‌شود.

خیلی سریع کفش را امتحان می‌کنید

هنگام خرید کفش از فروشنده اجازه بگیرد و 5 دقیقه‌ای کفش را داخل پایتان نگهدارید و راه بروید. ابن کار به شما کمک می‌کند تا بهتر بفهمید که این کفش مناسب پای شما هست یا خیر. دارید پول می‌دین پس حق دارین امتحانش کنین، اصلن خجالت نکشین!

کفش شما قوس مناسبی ندارد

قوس مناسب کفش؛ نقش بسیار مهمی در سلامت پا دارد. این امر باعث بروز راحتی و عدم آسیب به قلب دوم شما می‌شود. اگر این قوس در کفش وجود نداشته باشد، شما داخل کفش احساس راحتی ندارید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x