سینما

5 تا از بهترین سریال‌ های کوتاه انیمه برای طرفدارانی که وقت زیادی ندارند

این که بعد از ظهر یک روز هیچ کار دیگری نداشته باشید و فقط جلوی تلویزیون لم بدهید و انیمه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، می‌تواند بهترین روز ممکن برای شما باشد. اما اگر واقع بین باشید متوجه می‌شوید که خیلی موقع ها برای ریلکس کردن اصلاً وقت خالی ندارید. با این وجود، خوشبختانه برای این روزهای پرمشغله هم سریال‌هایی وجود دارند که می‌توانند روزهای شلوغ شما را لذتبخش کنند.

5 سریال کوتاه انیمه

/ بهترین سریال‌ های کوتاه انیمه / که در اینجا به شما معرفی می‌کنیم معمولاً کمتر از ۱۵ دقیقه وقت ندارند. حتی ممکن است از این هم کمتر باشند. بنابراین می‌توانید حین نوشیدن قهوه یا در ساعت نهار آن‌ها را تماشا کنید و از آن لذت ببرید. در اینجا بهترین سریال‌ های کوتاه انیمه را به شما معرفی می‌کنیم تا در اوقات بیکاری خود تماشا کنید. اکسیژن را همراهی کنید.

۵. “آگرتسوکو” (Aggretsuko): یک انیمه تند و سریع با شخصیت‌های شبیه انسان

حالا که از اوقات بیکاری برای صرف قهوه و ساعت‌های نهار صحبت شد، باید از انیمه “آگرتسوکو” صحبت کنیم. داستان این انیمه درباره یک شخصیت تاجر زن به نام رتسوکو است که شبیه انسان خلق شده. او در حالی که سعی دارد به زندگی روزمره‌اش بپردازد، و با شمایل سرخ خود از طریق موسیقی هوی متال درباره زندگی‌اش حرف می زند. رئیس او جنسیت زده و بی ملاحظه است. همکارانش بدجنس هستند. تنها چیزی که برای او مانده کارائوکه است که از طریق آن می‌تواند احساساتش را تخلیه کند.

“آگرتسوکو” (Aggretsuko): یک انیمه تند و سریع با شخصیت‌های شبیه انسان؛ سریال کوتاه انیمه
“آگرتسوکو” (Aggretsuko): یک انیمه تند و سریع با شخصیت‌های شبیه انسان؛ سریال کوتاه انیمه

رتسوکو در طی چهار فصل این انیمه با بیشتر همکارهای سابقش به درک و تفاهم متقابل می‌رسد. داستان انیمه تماشاگر را با خود همراه می‌کند. موسیقی هوی راک انیمه را به یکی از بهترین سریال‌های کوتاه انیمه تبدیل کرده که خوب می‌توانید از آن لذت ببرید. به علاوه، نقد جامعه هزاره مدرن هم انیمه را جالب‌تر می‌کند. چه ماجراجویی‌های رتسوکو برایتان جالب باشد، یا به دنبال نمایشی ساده و لذتبخش باشید، در هر صورت از تماشای این انیمه لذت خواهید برد.

۴. “زندگی فاجعه بار سایکی کی” (The Disastrous Life Of Saiki K): قسمت‌های کوتاه و پر از طنز

برای یک نوجوان روانی زندگی چندان آسان نیست و انیمه “زندگی فاجعه بار سایکی کی” این موضوع را به شکل جالب و طنز خوب آشکار می‌کند. با این که هر قسمت این انیمه ۲۴ دقیقه‌ای است، اما همان‌ها هم به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم شده‌اند تا تماشای انیمه برایتان راحت‌تر باشد. سایکی کوسو فقط تلاش می‌کند جوری دبیرستان را تمام کند که هیچکس متوجه روانی بودن او نشود.

“زندگی فاجعه بار سایکی کی” (The Disastrous Life Of Saiki K): قسمت‌های کوتاه و پر از طنز
“زندگی فاجعه بار سایکی کی” (The Disastrous Life Of Saiki K): قسمت‌های کوتاه و پر از طنز

شاید تصور کنید دبیرستان و کلاس ورزش برای کسی که از مشکلات روانی رنج می‌برد کار سختی باشد. اما برای کسی با توانایی‌های دورجنبی، دورنوردی، دیدن اشعه ایکس، تله پاتی و بی توجهی به احساسات مردم، این کار اصلاً سخت نیست و سایکی خوب از پس آن برمی آید. با این وجود بین خانه، دبیرستان و مشکلاتی که همه جا با آن مواجه می‌شود، شاید آنقدر خوش شانس باشد که راحت فارغ التحصیل شود. آن هم بدون این که کسی به رازش پی ببرد.

۳. “این پسر یک جادوگر حرفه‌ای است” (This Boy Is A Professional Wizard): یک داستان کوتاه اما تاثیرگذار

یکی از بهترین سریال‌های کوتاه انیمه که نسبت به سریال‌های دیگر این لیست بیشتر به روابط انسانی می‌پردازد. “این پسر یک جادوگر حرفه‌ای است” سری دیگر مجموعه “این پسر” است که به کارگردانی “یاماموتو سوبی” (Yamamoto Soubi) ساخته شد. این انیمه با سبک هنری خاص و زیبای خود و پیام مثبت برای دگرباش‌ها، یک سریال دیدنی است. در کمتر از ۳۰ دقیقه می‌توانید این سریال را تماشا کنید. سریال به داستان “کاشیما چیهارو” و رویارویی‌اش با عشق می‌پردازد. حتی درباره زندگی حرفه‌ای او هم چیزهایی می‌فهمیم.

“این پسر یک جادوگر حرفه‌ای است” (This Boy Is A Professional Wizard): یک داستان کوتاه اما تاثیرگذار
“این پسر یک جادوگر حرفه‌ای است” (This Boy Is A Professional Wizard): یک داستان کوتاه اما تاثیرگذار

چیهارو یک کاپیتان جادوگر است که در یک بخش دولتی به نام بحران جادویی حضور دارد. روزهای او سخت و استرس زا است و در بار با تویوهی اوتسومی روبرو می‌شود. بین این دو نفر رابطه شیرینی شکل می‌گیرد. با این وجود، کار چیهارو مشکل ساز است و بین این زوج فاصله می‌اندازد. بنابراین نمی‌دانیم این دو نفر می‌توانند به هم متعهد باشند و این تعهد را حفظ کنند یا نه. پس حتماً این انیمه را تماشا کنید و لذت ببرید.

۲. “سنیو” (Senyuu): داستان تاثیرگذاری از بقا با عناصر ایسکای

قهرمان شماره ۴۵ قرار است جهان را نجات دهد. بله، لابد او واقعاً قرار است جهان را نجات دهد. اما ۷۵ نواده احتمالی قهرمان بزرگ کریشن هم هستند. آلبا فرولینگ هم شوالیه سلطنتی رأس را در کنار خودش دارد. این موضوع شانس او برای شکست ارباب شیطان را افزایش می‌دهد. شاید هم یکی از نقشه‌های شوم رأس او را به کشتن دهد. در هر صورت او خوشبین است.

“سنیو” (Senyuu): داستان تاثیرگذاری از بقا با عناصر ایسکای؛ از بهترین سریال‌ های کوتاه انیمه
“سنیو” (Senyuu): داستان تاثیرگذاری از بقا با عناصر ایسکای؛ از بهترین سریال‌ های کوتاه انیمه

“سنیو” یک داستان فانتزی لذتبخش است که عناصر کلاسیک ایسکای در سراسر آن به چشم می‌خورد. همه این عناصر دست به دست هم داده‌اند تا داستانی جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنند. البته شوالیه داستان هم قتل‌های مختلف به بار می‌آورد. می‌توانیم بگوییم همه چیز این انیمه غیرمنتظره است. با پیشرفت داستان هر شخصیت فرصت این را دارد که شما را غافلگیر کند و خودش هم رشد کند. با این که هر قسمت انیمه چند دقیقه‌ای است، داستان از تمام امکانات موجود استفاده می‌کند تا تماشاگر را بخنداند و خوشحال کند. قهرمان‌های داستان هم سخت تلاش می‌کنند تا فقط یک روز دیگر زنده بمانند.

۱. “کتابفروش اسکلتی هوندا سان” (Skull-Face Bookseller Honda-San)

سریال انیمه “کتابفروش اسکلتی هوندا سان” فاجعه‌های روزمره یک کتابفروشی را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد و می‌توانید با مشکلات و مصائب این کار خوب آشنا شوید. هوندا و گروه همکارهایش فضای درونی محل کار خود را نشان می‌دهند. کارهایی از تزیین ویترین گرفته تا آماده شدن برای نمایش کتاب‌های چاپ شده، همه و همه را در سریال می‌بینید. مثلاً یکی از ماجراهای جالب درباره مردی میانسال است آمده تا اثری با محتوای نامناسب یائویی را برای دختر نوجوانش تهیه کند و خودش هم از ماجرا بی خبر است.

“کتابفروش اسکلتی هوندا سان” (Skull-Face Bookseller Honda-San)
“کتابفروش اسکلتی هوندا سان” (Skull-Face Bookseller Honda-San)

بنابراین می‌بینید که در این شرایط سخت هیچ چیز آرامش بخشی وجود ندارد و در لحظه لحظه داستان تنش حس می‌شود. کارمندان کتابخانه دائم در این حال و هوا هستند که کاش دقیقه قبل فلان کار را انجام نداده بودند. اگر شما هم در چنین فضای پردردسری کار می‌کنید حتماً با این داستان و شخصیت‌هایش ارتباط برقرار خواهید کرد. مخصوصاً اگر بخواهید بعد از یک روز کاری شلوغ آن را تماشا کنید. چون یکی از بهترین سریال‌های کوتاه انیمه با شخصیت‌های باورپذیر است.

4.7/5 - (3 امتیاز)

منبع
cbr
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x