سبک زندگی

اکثر خیانت ها از اینجا آغاز می شود!

افراد به آسانی با یک رفتار ساده ممکن است که خیانت کنند و این رفتارها نخستین گام برای خیانت است. بنابراین با اطلاع از آنها می‌توانید از این کار جلوگیری کنید.

گام به گام تا علل و دلایل خیانت به همسر

خیانت یکی از اصلی‌ترین مشکلات زندگی زناشویی است که بطور تاسف‌انگیزی امروزه بسیاری از زندگی‌ها را به خود درگیر کرده است. افراد زیادی هستند که حتی فکر خیانت کردن آن‌ها در تصورات شما نیست ولی خیانت کرده‌اند. خیانتکاران بعضا رفتارهای ویژه ای را بروز نمی‌دهند بلکه با یک رفتار و گفتار غلط دچار خیانت می‌شوند.

اگر دوست دارید به دام خیانت نیفتید، مواظب رفتار و گفتارتان باشید چون خیانت از یک سخن یا عمل که ظاهرا ساده به نظر می‌آید که در این قسمت از مجله اکسیژن ذکر کرده ایم، شروع می‌شود. خیانت بطور معمول از جایی آغاز می‌شود که فکرش را هم نمی‌کنید یعنی دقیقا از این جا:

از بی‌توجهی به همسر

شروع خیانت از بی‌توجهی به همسر
شروع خیانت از بی‌توجهی به همسر

در موارد زیادی خیانت با بی توجهی به همسر شروع می‌گردد. شخص خیانتکار تصور می‌کند همسر او به احتیاجات او توجهی نمی‌کند و یا به میزان و اندازه او نیست. بعضی وقتها هم شخص خیانتکار تصور می‌کند که کسی را ندارد و فردی نیست که سخن دلش را به او بگوید و توجهی به احساسات وی داشته باشد. در نتیجه به سمت شخصی می‌رود که به احساسات و احتیاجات او توجه کند.

از مقایسه همسر

استارت خیانت از مقایسه همسر شروع می‌شود. شخصی که دچار خیانت می‌شود همسر خود را همانطور که هست، نمی‌خواهد و همواره همسر خود را با شخص محبوبش قیاس می‌کند. شخص خیانتکار خوبی‌های همسر خود را از یاد برده و فقط نمای او را پایه قیاس با دیگری می‌داند و بعد از خیانت می‌فهمد شخص مدنظرشان فقط نمود خوبی داشته و آنگونه نبوده که خود را نشان می‌داده است.

از یک درد و دل ساده

احتمالا باور نکنید بسیاری از خیانت‌ها از یک درد و دل ساده بوجود می‌آید. از یک درد و دل ساده با همکارتان، دوست زمان مدرسه، همسر دوستی نزدیک و… ابتدا با درد و دل کردن تصور می‌کنید چقدر او من را خوب می‌فهمد و چقدر فکرمان با او به یکدیگر شبیه است، به همین دلیل می‌خواهید تمام مشکلات خود را به او بگویید و به تدریج دوست دارید بیشتر با او حرف بزنید و اینطوری خیانت به زندگی شما وارد می‌شود.

از فریب دادن خود

خیانت از فریب خود شخص شروع می‌شود. شخص خیانتکار با دیگری بطور دوره‌ای ارتباط برقرار می‌کند و همواره به خودش می‌گوید، من از خودم اطمینان دارم که دچار خیانت نمی‌شوم، درست مثل اعتیاد که شخص معتاد هیچوقت تصور نمی‌کند که زمانی به اعتیاد روی آورد. به تدریج همین ارتباطات اندک سبب می‌شود، دیگر حوصله همسرتان را نداشته باشید و به سمت خیانت بروید.

با یک چت ساده در فضای مجازی

دنیای مجازی جذاب است و در این دنیا هر شخصی خودش را به بهترین شکل ممکن نمایان می‌کند و بسیاری خود را مجرد می‌نامند. در این گونه خیانت‌ها اشخاص می‌توانند مخفیانه و در کنار همسر و فرزندانشان چت کنند و سپس آن را حذف کنند تا اثری باقی نماند. فرستادن پیام‌های متنی برای جنس مخالف امکان دارد خیانت عاطفی را بیشتر کند، زیرا می‌تواند خیلی ساده آغاز شود و فاقد ضرر تصور شود، اما به آسانی به رابطه‌های جدی‌تری برسد؛ مخصوصا اگر مستمر در طی روز با فردی صحبت کنید.

حرف پایانی

بخشش همسر خیانتکار کار خیلی دشواری است و از یاد بردن اشتباهاتی که بقیه در ارتباط با ما انجام می‌دهند سخت است؛ به ویژه اگر از جهت روحی برای ما دردآور باشند. شما به وقت احتیاج دارید و نباید به سرعت جدایی یا بخشش را برگزینید و می‌توانید در این باره با یک شخص با تجربه مشورت کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x