سینما

انیمه کنیز سما (Maid Sama)؛ 13 انیمه‌ مشابه Maid Sama برای تماشا

انیمه “کنیز سما” یک انیمه کمدی رمانتیک است. داستان درباره یک دختر و پسر است که از دنیاهای کاملاً متفاوتی می‌آیند. با این حال و با وجود تفاوت‌ها عاشق هم می‌شوند. در ادامه لیستی از انیمه‌های مشابه “کنیز سما” را برای شما فهرست کرده‌ایم.

انیمه “کنیز سما” (Maid Sama)

انیمه “کنیز سما” یک انیمه کمدی رمانتیک است. داستان درباره یک دختر و پسر است که از دنیاهای کاملاً متفاوتی می‌آیند. با این حال و با وجود تفاوت‌ها عاشق هم می‌شوند. داستان‌های مدرسه‌شان همیشه ساده و پیش پا افتاده بود. اما به تدریج همه چیز عوض می‌شود. از آنجایی که بیشتر دانش آموزان مذکر هستند، دخترها برای آخت شدن با شرایط کار سختی پیش رو دارند. میساکی آیوزاوا تصمیم می‌گیرد شرایط را برای همکلاسی‌های دخترش بهتر کند. او در عرصه ورزشی و تحصیلی خوب عمل می‌کند. بنابراین به عنوان اولین رئیس شورای دانش آموزی مؤنث انتخاب می‌شود. از آن موقع به بعد او ستاره مدرسه است. با این که میساکی به چنین موفقیت‌هایی دست یافته، اما در خانه زندگی راحتی ندارد. او مخفیانه در یک کافه نیمه وقت کار می‌کند تا بدهی‌های پدرش پرداخت شود و در خرج خانه سهیم باشد. وقتی یکی از پسران محبوب مدرسه به نام تاکومی، به راز او پی می‌برد، شرایط سخت می‌شود.

یکی از نکات مشترک ژانر کمدی رمانتیک دو شخصیت با پیشینه‌های کاملاً متفاوت است که به تفاوت‌های میان خودشان غلبه می‌کنند و به هم نزدیک می‌شوند. موضوع زمانی جالب می‌شود که همه این اتفاق‌ها در ژانر کمدی می افتد، نه تراژدی. انیمه “کنیز سما” هم به خوبی توانسته بین چنین کلیشه‌هایی تعادل برقرار کند. اگر این انیمه را دوست داشتید و تصمیم دارید آثار مشابه را تماشا کنید جای خوبی آمده‌اید. چون ما در اینجا تصمیم داریم فهرستی از انیمه های مشابه “کنیز سما” را به شما معرفی کنیم. اکسیژن را دم و بازدم خود کنید.

انیمه‌های شبیه کنیز سما (Maid Sama)

۱۳. دختر هلویی – Peach Girl – ۲۰۰۵

مومو آداچی دختر خوبی است، اما اتفاق‌های بدی برایش افتاده. حتی یک تن برنزه و موهای طلایی هم دردی از او دوا نمی‌کند. در مدرسه و دور و اطراف او شایعه شده که او دختر آسان گیری است. با این حال بعداً معلوم می‌شود که تنها دوست مومو یعنی سائه همه این شایعات را پخش کرده. چون همیشه به مومو حسادت می‌کرد. مومو از یک بازیکن بسکتبال به نام توجی خوشش می‌آید. اما نمی‌داند چطور علاقه‌اش را به او ابراز کند و پا پیش بگذارد. از طرف دیگر، کایری هم یک پسر خوشگذران است که از مومو خوشش می‌آید. حالا مومو که بین این سه نفر گیر افتاده، باید مسیر خودش را در زندگی پیدا کند.

۱۲. دوستت دارم، عزیزم – I Love You, Baby – ۲۰۰۴

کیپی در مدرسه شخصیت محبوبی است. او پسری خوش گذران است که به احساسات بقیه کوچک‌ترین اهمیتی نمی‌دهد. وقتی زن عمویش پسرعموی او را ترک می‌کند، او باید از یوزویوی پنج ساله مراقبت کند. این اتفاقات کم کم کیپی را عوض می‌کند. چون حالا نه تنها باید از آن کودک بهتر مراقبت کند، بلکه خودش را عوض کند. بنابراین کم کم آدم بهتری می‌شود. از طرف دیگر، سر و کله کوکورو در زندگی او پیدا می‌شود و از کوکورو تقاضای کمک می‌کند.

۱۱. مایو چیکی – Mayo Chiki – ۲۰۱۱

کینجیرو ساکاماچی پسر خوبی است. با این حال در رابطه با او یک مشکل وجود دارد. موضوع این است که او از خانم‌ها می‌ترسد و هر بار به یکی از خانم‌ها نزدیک می‌شود، بینی‌اش خونریزی می‌کند. موضوع زمانی بدتر می‌شود که او پی می‌برد، خدمتکار خوش قیافه و محبوب مدرسه، در حقیقت یک دختر است. بنابراین برای کمک به او باید بر ترس خود غلبه کند. از طرف دیگر با مشکلات خودش هم کنار بیاید.

۱۰. میزبان باشگاه دبیرستان اوران – Ouran High School Host Club – ۲۰۰۶

هاروهی دانش آموزان آکادمی اوران است. با این وجود از میزبان باشگاه دبیرستان اوران هیچ خبری ندارد. وقتی تصادفاً چیز باارزشی را می‌شکند، باید با کار کردن در آن باشگاه خسارت را پرداخت کند. از آنجایی که ظاهر خودش را عوض کرده همه تصور می‌کنند او هم پسر است. وقتی به هویت واقعی او پی می‌برند، دیگر کار از کار گذشته و وقت عقب نشینی نیست. جدا از این بد شانسی‌ها رابطه او با تاماکی هم دردسرساز شده. کاملاً معلوم است که این دو نفر همدیگر را دوست دارند، اما چقدر دیگر مانده تا حس واقعی‌شان را به هم اعتراف کنند؟

۹. بوسه شیطنت آمیز – Mischievous Kiss – ۲۰۰۸

کوتوکا آیهاران از اولین روز مدرسه عاشق نائوکی بود. وقتی سرانجام جرئتش را پیدا می‌کند درباره احساساتش با او حرف می زند و به او می‌گوید که دوستش دارد. اما نائوکی، که پسر خوشتیپ و محبوب مدرسه است دست رد به سینه کوتوکا می زند. مدتی بعد یک زلزله خانه کوتوکو را نابود می‌کند. پدرش آن‌ها را موقتاً به خانه بهترین دوستش می‌برد تا مدتی آنجا بمانند. از قرار معلوم این دوست پسر نائوکی است. وقتی این دو زیر یک سقف زندگی می‌کنند، نائوکی بیشتر کوتوکو را می‌شناسد و رفته رفته او هم عاشق کوتوکا می‌شود.

۸. اسکول رامبل – School Rumble – ۲۰۰۴-۲۰۰۸

تنما تسکاموتو در مدرسه محبوب نیست، اما از پسری به نام اوجی خوشش می‌آید که او پسر محبوب مدرسه است. او یک پسر جالب، دوست داشتنی و پرانرژی است که تنما همیشه آرزویش را داشت. اما تنما نمی‌داند چطور به او ابراز علاقه کند. از طرف دیگر کنجی هم نسبت به تنما چنین حسی دارد. در حقیقت، او فقط به خاطر نزدیک شدن به تنما به آن مدرسه آمده. اما نمی‌داند چطور علاقه‌اش به تنما را به او ابراز کند و از احساساتش حرف بزند. در همین حال که هر دو نفر تلاش می‌کنند به فرد مورد علاقه‌شان نزدیک شوند، مشکلاتی بروز می‌کند. چون هاریما ناخواسته سوتفاهم هایی به وجود آورده و همه را به جان هم می‌اندازد.

۷. شرایط آن دو نفر – His and Her Circumstances – ۱۹۹۸-۱۹۹۹

یوکینو میازاوا دختری است که ستاره مدرسه محسوب می‌شود. او یک دختر زیبا و محبوب است که فقط به درس و مدرسه‌اش فکر می‌کند. با این حال این ظاهر ماجراست. چون در خانه یک دختر مغرور است که همیشه دوست دارد بهترین باشد و همه او را تحسین کنند. وقتی سوییچیرو جای او را می‌گیرد و به دانش آموز برتر کلاس تبدیل می‌شود، یوکینو قسم می‌خورد انتقام بگیرد. اما وقتی سوییچیرو به هویت واقعی یوکینو پی می‌برد از آن به نفع خودش استفاده می‌کند، بنابراین همه چیز عوض می‌شود.

۶. هیولای کوچک من – My Little Monster – ۲۰۱۲

شیزوکو برای آینده نقشه‌های بزرگی در سر دارد و خودش را غرق در درست و تحصیل کرده است. او ظاهر سرد و خشکی دارد و همه او را یک فرد بی احساس می‌دانند. از طرف دیگر هارو یوشیدا قرار دارد. او به درست و تحصیل اهمیتی نمی‌دهد و درباره رابطه‌های انسانی هم چیز زیادی نمی‌داند. بقیه او را به خاطر رفتار خشن و غیرقابل کنترلش می‌شناسند. وقتی شیزوکو هارو را ملاقات می‌کند، معصومیت وجود او را می‌بینید و متوجه می‌شود همه این رفتارهای سرد و خشک سطحی هستند. او در عمق وجود خود شخصیتی گرم دارد.

۵. لاو کام – Love Com – ۲۰۰۷

قد ریسا و آتسوشی همیشه برای زندگی‌شان دردسرساز بوده است. ریسا به عنوان یک دختر ژاپنی زیادی قد بلند است. آتسوشی هم به عنوا یک پسر ژاپنی زیادی قد کوتاه است. این دو نفر به خاطر قدشان همیشه توسط همکلاسی‌های دیگر مورد تمسخر قرار می‌گیرند و اذیت می‌شوند. در روزهای تابستانی یک پسر قد بلند به نام ریوجی به مدرسه می‌آید. ریسا هم فوری عاشق و شیفته او می‌شود. آتسوشی هم دختری را پیدا می‌کند و از او خوشش می‌آید. ریسا و آتسوشی با وجود شرایط مشابه خودشان تصمیم می‌گیرند به هم ملحق شوند و در زندگی عاشقانه خود به همدیگر کمک کنند. این انیمه به انیمه “کنیز سما” شباهت‌‌هایی دارد.

۴. بگو دوستت دارم – Say “I Love You” – ۲۰۱۲

یک حادثه از دوران کودکی که برای می تاچیبانا رخ داده باعث شده که او دیگر نتواند به مردم اعتماد کند. بنابراین حالا یک فرد آرام است که نمی‌تواند به هرکسی اعتماد کند و به آن‌ها نزدیک شود. او تمام این روزها را در مدرسه با دوستانش سپری کرده است. وقتی یاماتو کوروساوا، پسر محبوب مدرسه، به او علاقه مند می‌شود، کم کم رابطه دوستانه‌ای بین آن‌ها شکل می‌گیرد. با گذشت زمان، می یاد می‌گیرد چطور به مردم اعتماد کند و زندگی‌اش عوض می‌شود. چون حالا دیگر از نزدیک شدن به مردم نمی‌ترسد.

۳. دختر گرگ و شاهزاده سیاه – Wolf Girl and Black Prince – ۲۰۱۴

یک انیمه دیگر مشابه انیمه “کنیز سما”. اریکا شینوهارا دوست دارد در مدرسه‌شان با همه جوش بخورد و صمیمی شود. در مدرسه‌شان یک گروه دخترانه وجود دارد که اریکا دوست دارد به آن‌ها ملحق شود و عضوی از گروه باشد. اما شرط قرارگیری او در این گروه داشتن یک دوست پسر است. اریکا دوست پسر ندارد، بنابراین با یک غریبه در خیابان عکس می‌گیرد و به همه می‌گوید که او هم دوست پسر دارد. از قرار معلوم آن پسر یکی از پسرهای محبوب مدرسه است. وقتی اریکا از او درخواست می‌کند تا راز او را پنهان کند، پسرک قبول می‌کند، اما به این شرط که اریکا هم دختر گرگ او باشد. بنابراین اریکا باید به عنوان حیوان خانگی او رفتار کند. رفته رفته به شخصیت تاریک پسرک پی می‌برد و چیزهای زیادی می‌فهمد.

۲. پسران فراتر از گل‌ها – Boys Over Flowers – ۱۹۹۶-۱۹۹۷

از افرادی که از پیشینه‌های مختلف می‌آیند صحبت کردیم. کسانی که با وجود تفاوت‌هایشان همدیگر را دوست دارند. بنابراین نمی‌شود در این میان از “پسران فراتر از گل‌ها” حرف نزد. تسوکوشی به آکادمی ایتوکو ملحق می‌شود. فضایی که بیشتر بچه‌های آن از خانواده‌های ثروتمند و طبقه ممتاز می‌آیند. تسوکوشی در این فضا احساس خوبی ندارد، اما بهترین دوستش روی هانازاوا آنجاست. بنابراین همین موضوع خیال او را راحت می‌کند. از طرف دیگر، تسوکاسا پسر بد مدرسه و رهبر گروه چهار پسر از تسوکوشی خوشش می‌آید و تلاش می‌کند توجه او را جلب کند.

۱. از طرف من برای تو – From Me to You – ۲۰۰۹-۲۰۱۱

بعد از اکران فیلم “حلقه” (The Ring) زندگی برای ساواکو سخت می‌شود. یک نفر او را به شخصیت دخترک روح در فیلم “حلقه” شبیه می‌داند. بعد از آن همه او را دخترک روح صدا می‌زنند. او هیچ دوستی دارد چون بقیه از او می‌ترسند. حتی شایعه شده که او می‌تواند ارواح را ببیند. پس هیچکس او را جدی نمی‌گیرد. از طرف دیگر او از کازهایا، پسر محبوب مدرسه، خوشش می‌آید. وقتی آن پسر هم به ساواکو نزدیک می‌شود و از او خوشش می‌آید، انگار زندگی ساواکو برای همیشه عوض می‌شود. این انیمه به خاطر شباهتش به انیمه “کنیز سما” باید تماشا شود.

4.3/5 - (7 امتیاز)

منبع
thecinemaholic
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
Nazer
1 ماه قبل

لیست توت عالیه 🌹

بهروز حفار
ادمین
پاسخ به  Nazer
1 ماه قبل

خوشحالبم که رضایت خاطر شما بزرگوار حاصل شده است.

دکمه بازگشت به بالا
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x