خانه داری

جلوگیری از کپک زدن صیفی جات و سبزیجات در منزل

چگونه می توان مانع خرابی و فاسدشدن زودرس صیفی‌جات و سبزیجات شد و آنها را مدت بیش تری در منزل نگهداری کرد؟ در ادامه پیشنهادهایی در این مورد را در مجله اکسیژن مطالعه کنید.

راه حل هایی برای جلوگیری از کپک زدن سبزیجات

کپک در واقع نوعی قارچ زنده است که غذای آن موادآلی مرده یا در حال مرگ است. رطوبت و تاریکی مهم ترین عواملی هستند که در رشد کپک‌ها تاثیر می‌گذارند. کپک‌ها بیشتر در محیط‌ها و مواد غذایی که تحت تاثیر رطوبت هستند به سرعت تکثیر می‌شوند. تکثیر کپک‌ها می‌تواند از یک ماده غذایی به ماده غذایی دیگر انتقال یابد. در این مجله راه حل های جلوگیری از کپک زدن سبزیجات آورده شده است. پیش از این به طور مفصل در مورد تازه نگهداشتن کرفس صحبت کردیم که حتما مطالعه کنید.

راه حل هایی برای جلوگیری از کپک زدن سبزیجات
راه حل هایی برای جلوگیری از کپک زدن سبزیجات

پیشگیری از کپک زدن سبزی خوردن

هربار به اندازه‌ای که میخواهید استفاده کنید بشویید و مابقی آنها را نشسته و در ظرفی که فاقد درپوش است درون یخچال گذاشته. اگر سبزی‌های شسته شده فراوان بود آنها را کاملا خشک کرده و در انتها در ظرفی در بسته یا درون کیسه ای از جنس پارچه در یخچال نگهداری کنید. بهتر است تره ها را از از سایر سبزیجات شسته شده سوا کنید. زیرا تره زود فاسد و باعث خرابی سایر سبزی ها می‌شود.

یک روش دیگر برای پیشگیری از کپک زدن مواد غذایی مثل سبزی این است که آن را پس از شستن خشک کرده و در یخچال نگهداری کنید. برای نگهداری از سبزی باید آنها را بعد از شست وشو بر روی پارچه ای پهن کنید تا خشک گردند. سپس آنها را در کیسه ای از جنس پارچه یا پلاستیک بگذارید. برای افزایش عمر سبزی خوردن می‌توانید آن را در کیسه پلاستیکی بگذارید سپس کیسه را پر از باد کنید. سپس در کیسه را سفت گره بزنید تا هوا به داخل آن وارد نشود.

لازم به ذکر است بکار بردن دارچین برای کپک سبزی بسیار خوب و پرفایده است. دارچین در از بین بردن میکروب ها موثر است و باعث تازه ماندن سبزیجات می شود. در حال حاضر بکاربردن دارچین یکی از شیوه های جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی است. خوب است اطلاع داشته باشید که حتی پلاستیک هایی از جنس دارچین ساخته شده است که می توانید با گذاشتن انواع میوه و سبزی درون آن، مانع کپک زدن آن شوید.

پیشگیری از کپک زدن بادمجان و کدو

خوب است کدو یا بادمجان را بطور شسته نشده درون ظرفی که دارای درپوش است نگهداری شود تا مدت زمان فاسدشدن آن کاهش یابد.

پیشگیری از کپک زدن سیب زمینی

نگهداری از سیب زمینی احتیاج به محیط یخچال ندارد و در محیطی خنک و بدون رطوبت تا چندین هفته فاسد نمی شود. می توانید روی سیب زمینی ها را با پارچه ای به رنگ مشکی بپوشانید تا نور به آنها نرسد یا تعدادی سیب درختی دربین سیب زمینی ها گذاشته تا تازگی شان را از دست ندهند.

پیشگیری از کپک زدن هویج

اگر می‌خواهید هویج‌هایتان ماندگاری بیشتری داشته باشد ساقه سبزشان را تا مدت زمان استفاده جدا نکنید و آنها را نشسته درون یخچال یا مکانی خنک و مرطوب بگذارید. اگر یخچال‌تان دارای فضای زیادی است، می توانید هویج ها را با موادی مثل شن نرم از یکدیگر جدا کنید. این کار باعث می شود مدت زمان فاسد شدن ان کاهش یابد. برای استفاده طولانی مدت، هویج‌ها را بشویید و درون کیسه ای که سوراخ است درون فریزر نگهداری کنید و تا 2 الی 3 ماه آنها را مورد استفاده قرار دهید.

پیشگیری از کپک زدن کاهو،کلم سفید، گل کلم و بروکلی

برای تازه ماندن کاهو تا چندین هفته ، آنها را درون دستمال یا روزنامه قرار داده و ببیچانید و در ظرفی که در دارد درون یخچال بگذارید و زمان استفاده چند برگ آن را جدا کرده و شست وشو دهید، به یاد داشته باشید کاهو را با چاقو تکه تکه نکنید زیرا باعث می شود سر های کاهو قهوه ای شوند. سبزیجاتی مثل کلم سفید، گل کلم و بروکلی را هم مانند کاهو می شود نگهداری کرد

پیشگیری از کپک زدن قارچ خوراکی

اگر می‌خواهید از قارچ‌هایتان در زمان طولانی‌تری استفاده کنید، می‌توانید آنها را بشویید و بعد به طور کامل خشک کرده و در کیسه بگذارید یا چند قطره آبلیمو به آن بیفزایید و در فریزر بگذارید. آبلیمو باعث می‌شود قارچ ها به رنگ سیاه در نیایند. اگر می‌خواهید در مدت زمان 1 الی 2 روز از قارچ‌ها استفاده کنید آنها را درون پاکت کاغذی درون یخچال بگذارید.

4.5/5 - (11 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x