خانه داری

طرز تهیه چیپس انبه؛ بهترین روش خشک کردن انبه در منزل

انبه خشک یک میان وعده سالم، مقوی و دارای مزه و طعم بسیار عالی است. در زمان خشک کردن انبه به دلیل برطرف شدن رطوبت موجود در آن، انبه دارای شیرینی متعادل و دلچسبی می شود. در ادامه مجله اکسیژن را همراهی کنید تا به نحوه تهیه چیپس انبه و خشک کردن درست و اصولی انبه در منزل بپردازیم.

روش خشک کردن انبه و تهیه چیپس انبه خانگی

انبه‌های گوناگونی در بازار موجود است. انبه آلفونسو، انبه هندی، پاکستانی. در استان های هرمزگان و سیستان مدت زمانی زیاد است که کشت می شود. با در نظر گرفتن طعم و مزه پسندیده و میوه موجود در فصل، می شود هر انبه ای را انتخاب کرد. اما باید در نظر داشت که انبهزیاد پخته  نباشد؛ به دلیل اینکه تکه کردن آن دشوار و گاهی اوقات نشدنی است. حتی امکان دارد مقدار زیادی از گوشت آن از هسته جدا نشود و درنتیجه به میزان زیادی از دست برود و استفاده نشود. .همینطور انبه نرسیده مزه شیرین و دلچسبی ندارد ته مایه آن مزه گس دارد. انبه باید به مقدار لازم پخته باشد ولی گوشت انبه به طور حتم باید سخت باشد.

انبه میوه‌ای است که می‌تواند در طول زمان برسد. لذا در صورتی که انبه‌ی نارس خریدید، می توان با یکی دو روز زمان دادن و قرار دان انبه در پاکت، این عمل رسیدن را تسریع بخشید.

تکه کردن انبه

اگر دستگاه هسته گیر انبه در اختیار نداریم، انبه را به صورتی عمودی بر روی تخته بگذارید. با دست چپ انبه را نگه داشته (اگر راست دست هستید) و با دست راست خود بوسیله چاقو به اندازه یک سانتی متر از روی مقطعی که آن را وسط انبه در نظر گرفته ایم دو برش موازی می زنیم. حالا دو تکه بزرگ فاقد هسته است و یک تکه دارای هسته. پوست را از برش هایی که فاقد هسته اند جدا می کنیم و برش های انبه را بر روی برگه ای می چینیم.  تکه ای که دارای هسته است را روی میز قرار می دهیم و با چرخاندن یک چاقوی تیز، هسته را از آن جدا می کنیم.  باید در نظر داشت قبل از تکه کردن هیچوقت پوست آن را جدا نکنیم، به دلیل اینکه شکلی نا متناسب پیدا می کند. برای گرفتن پوست انبه، برش های میوه را به مدت زمان 30 ثانیه در آب جوش قرار می دهیم و بعد به ظرفی که حاوی آب یخ است انتقال می دهیم تا پوست میوه به آسانی ور آمده و جدا شود.

آماده سازی

برش های انبه را برای مدت زمانی روی برگه خشک کن گذاشته تا آب اضافه آن از بین برود.  همه ی شیوه ها را برای خشک کردن می توان مورد استفاده قرار داد. اما شیوه خشک کردن انبه بوسیله دستگاه های خانگی پرسرعت تر و خشک کردن در کنار دستگاه های گرمایشی کم سرعت ترین شیوه است. به دلیل آلودگی هوای کلان شهرها، خشک کردن در هوای آزاد و در زیر نورآفتاب خیلی پیشنهاد نمی شود. شیوه فر و شیوه دستگاه خانگی دو شیوه رایج برای خشک کردن است. گوشت ظریف انبه در شیوه فر امکان دارد به  اندازه کمی صدمه ببیند.

برای محافظت از بافت گوشتی انبه و حفظ رنگ زیبایش، برش های انبه را به مدت زمان 10 دقیقه درون محلولی که از  آب لیمو و آب تهیه شده گذاشته، بعد در آبکش می‌ریزیم و بوسیله برگه خشک‌کن آنرا خشک می کنیم.  همینطور می‌توانیم پیش از مراحل خشک کردن انبه آن را با ادویه مزه دار کرد. دارچین یا زعفران موردهای مناسبی برای طعم دار کردن انبه‌ی خشک هستند.

نکته:بعد از تکه کردن انبه حتما تا مدت کمی آن را درون دستگاه خشک کن یا فر بگذارید. به دلیل اینکه با گذر زمان آب می اندازد و گوشتش پاشیده می شود و دچار فقر مواد غذایی می شود.

دستگاه های خشک کن خانگی

چیدن در دستگاه های خشک کن اهمیت خاصی دارد. سینی توری را خارج می کنیم و به اندازه مناسب از یکدیگر برش ها را قرار می دهیم. باید بین برش های انبه فاصله ای بگذاریم تا فضا برای عبور هوای داغ وجود داشته باشد. دما را روی 50 درجه سانتی گراد به مدت زمان 10 ساعت قرار می دهیم. در این دما ویتامین ث به اندازه زیادی حفظ می شود. پس از پایان مراحل، میوه ها را خشک کرده و به مدت زمان 15 دقیقه در فضای آزاد اتاق قرار می دهیم تا انبه های خشک قابل مصرف باشند.

گر دستگاه خشکن‌کن موردنظر برقی است، در ساعت 12 شب که پیک برقی به حداقل کاهش یافته، مراحل خشک کردن انبه را انجام دهید.

خشک کردن انبه در فر

دمای فر را روی 50 الی  70درجه می گذاریم. اگر برش‌هایمان نازک تر بود دمای کمتر و اگر برش ها دارای ضخامت بیشتری بود از دمای بیشتر استفاده می کنیم. روی سینی فر را با کاغذ مومی یا سیلیکونی پوشانده و برش های انبه را با فاصله و جدا از هم می چینیم.

یک توری گرد پیتزا پزی یا لاینرهای سیلیکونی روی میوه ها برای پیشگیری از اینکه میوه ها لوله نشوند می گذاریم. زمان مناسب برای برداشتن میوه ها، زمانی است که گوشت آن چرمی است و بسیار منعطف باشد. پس از بیرون آوردن از فر، آنها را در فضای آزاد می گذاریم تا بخار آن رها شود.

انبه خشک در شرایط خشک می تواند تا 10 ماه قابل مصرف باشد. انبه خشک را می توان در یخچال نگهداری کرد. اگر محیط زندگی‌تان منطقه گرمسیری نیست در مکانی خشک از آن مراقبت کرد.

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x