سینما

10 تا از بهترین فیلم‌ های ترسناک سال ۲۰۲۱ برای تماشا

ترسناک ترین فیلم های 2021

بهترین فیلم‌ های ترسناک ۲۰۲۱: سال گذشته دوره‌ای پرحادثه برای ژانر ترسناک بوده است؛ اغلب استودیوها آثار دیدنی و پرمخاطبی را به تولید رساندند که مورد استقبال بینندگان نیز قرار گرفتند. در سال ۲۰۲۱ فیلم‌های ترسناکی اکران شدند که می‌توانید بارها و بارها آنها را تماشا کنید و لذت ببرید.

ترسناک ترین فیلم های 2021

از آنجایی که سال به سرعت به پایان خود نزدیک می‌شود و اکنون زمان کافی برای هضم تمام جنبه‌های ترسناک ارائه شده وجود دارد، چند مدعی ظهور می‌کنند که باید دوباره تماشا شوند تا به طور کامل از لذت‌های آنها قدردانی شود. از معمای روانگردان رویایی ادگار رایت، دیشب در سوهو گرفته تا بازسازی ناراحت کننده کندی‌من به کارگردانی نیا داکوستا، این فیلم‌ها نه تنها تماشاگران را به وحشت انداختند، بلکه آنها را به بحث در مورد نژاد، جنسیت و ظرفیت شر در طبیعت انسان برانگیختند. در ادامه با معرفی بهترین فیلم‌ های ترسناک سال ۲۰۲۱ همراه مجله اکسیژن باشید.


۱۰. خانه‌ای در خلیج – A House On The Bayou

یکی از رازهای ژانر سال که به‌خوبی حفظ شده است، از فیلم خانه‌ای در خلیج می‌آید، عنوانی مستقیم که از یک پویایی پیچیده خانوادگی تشکیل شده و با صحنه‌های گیج‌کننده‌اش بیننده را شگفت‌زده می‌کند.

ترسناک ترین فیلم سال 2021
ترسناک ترین فیلم سال 2021

این فیلم ترسناک داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که پس از تجربه خیانت به یک ملک بزرگ در لوئیزیانا به تعطیلات می‌روند و آن‌ها را برای هرج و مرج انسانی زیادی آماده می‌کند. از آنجایی که آنها به اندازه کافی آشکارهای ترسناک و تاثیرگذار را ارائه می‌دهند و بر روابط متزلزل بین فردی تمرکز می‌کنند، این فیلم به مخاطب خود این ایده را نشان می‌دهد که تا پایان همه‌چیز را به‌طور کامل درک نخواهند کرد. حتی با وجود برخی عناصر خلاقانه، افشاگری‌ها در مورد شخصیت‌ها یک تماشای مجدد جالب را برای درک بهتر برخی از بازیکنان کلیدی به‌طور کامل‌تر ایجاد می‌کنند.

۹. مارپیچ – Spiral

بازگشت مجموعه Saw از طریق یک عنوان جدید مارپیچ (Spiral) بلافاصله به طرفداران قابل توجه آن دسترسی پیدا کرد، که در مجموع به ساخت ۹ فیلم Saw و سود میلیارد دلاری در گیشه کمک کرد. این فیلم حتی امیدوار بود که تا حدی خود را از Saw متمایز کند، اما کاملاً آشکار است که DNA Jigsaw فیلم را به یک سواری وحشی دیگر تبدیل کرد.

ترسناک ترین فیلم سال 2021
ترسناک ترین فیلم سال 2021

این فیلم فقط اعتراض بزرگ‌تری را برای فیلم‌های Saw ایجاد کرد و به میراث کم‌نظیر، عجیب و غریب و آشکارا ترسناک آن کمک کرد. مارپیچ برای طرفداران Saw یک لذت واقعی است، اما این بدان معنا نیست که برای لذت بردن از این فیلم لزوماً باید هر یک از قسمت‌های مجموعه‌ی Saw را دیده باشید.

۸. بدخیم – Malignant

فیلم بدخیم ساخته جیمز وان یکی از عجیب‌ترین فیلم‌های سال بود و تا حد زیادی، الهام‌بخش‌ترین فیلم‌های ترسناک برای سال ۲۰۲۱ بود. در واقع، حتی اگر بیننده‌ای در اوایل داستان چرخش بزرگ فیلم را حدس بزند، هیچ راهی وجود ندارد که از تماشای حداقل یک بار دیگر فیلم سر باز زند.

ترسناک ترین فیلم سال 2021
ترسناک ترین فیلم سال 2021

بدخیم مانند دیگر آثار وان بدون هیچ‌گونه محدودیت استودیویی است که آن را برای طرفداران و منتقدان بسیار قطبی می‌کند – بنابراین معمولاً این دلیل کافی برای جلب توجه کسانی است که از اصالت بیشتری در داستان‌سرایی لذت می‌برند. عمل سوم فیلم چنان تغییر شدیدی در استفاده از بدلکاری و جلوه‌های عملی ایجاد می‌کند که بدخیم به فیلمی تبدیل می‌شود که صرف نظر از موضع‌گیری، یک فیلم محاوره‌ای است که طرفداران ژانر آن را دو بار خواهند دید (اگر قبلاً ندیده باشند).

۷. احضار: شیطان مرا وادار کرد – The Conjuring: The Devil Made Me Do It

با آگاهی از اینکه مجموعه احضار اکنون ۳ قسمت دارد، انتظارات کمی بیشتر در مورد کاهش کیفیت بالقوه وجود دارد. در این مورد، قسمت سوم یعنی احضار: شیطان من را وادار به انجام آن کرد جذابیتی برای تغییر رویکرد معمول خانه جن‌زده است که دو نفر اول برای سفری به‌یاد ماندنی‌تر در ماوراء‌الطبیعه دنبال کردند.

ترسناک ترین فیلم سال 2021
ترسناک ترین فیلم سال 2021

هنوز هم برخی ویژگی‌ها وجود دارند که به خودی خود چندان خوب ظاهر نشدند، اما در بیشتر موارد، فیلم دارای عناصر ترسناک واقعاً احمقانه‌ای بود که عناوین وان نشان می‌دهند. با این وجود، بازی جذاب زوج دوست‌داشتنی این مجموعه یعنی پاتریک ویلسون و ویرا فارمیگا، فیلم را به یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۲۱ تبدیل کرده‌است.

۶. جلسه – Seance

هنگام تماشای تریلر فیلم جلسه، به‌راحتی می‌توان در مورد آنچه شخصیت‌ها با آن روبرو هستند، سردرگم شد. در بخش‌هایی از فیلم مخاطبان ممکن است از خود بپرسند که آیا در حال تماشای یک فیلم ماوراء طبیعی هستند یا یک اسلشر در حال ساخت.

بهترین فیلم های ترسناک سال 2021
بهترین فیلم های ترسناک سال 2021

سوکی واترهاوس، استعداد متمایز او را به نقش اصلی‌اش می‌آورد و این شخصیت را به یک قهرمان ترسناک ستاره‌ای تبدیل می‌کند که اصلاً آن چیزی نیست که کسی انتظار دارد وارد فیلم شود. زمانی که فیلم وارد مرحله نمایش خود می‌شود، شخصیت واترهاوس دارای چند عنصر منحنی از خود است که گنجایش محکم او را ارتقا می‌دهد و یک عمل نهایی را ارائه می‌دهد که فیلم را به‌عنوان یک داستان مطلوب به پایان می‌رساند.

۵. کشتار مهمانی خواب – Slumber Party Massacre

درست به موقع برای فصل ترسناک، این فیلم اولین ضربه خود را در یک فیلم کلاسیک اسلشر دهه ۸۰ معروف به کشتار مهمانی خواب انجام داد و بسیار شبیه به سلف خود، پتانسیل تبدیل شدن به یک فیلم کلاسیک کالت را دارد. کشتار مهمانی خواب جدید تقریباً به‌عنوان یک نسخه بازسازی‌شده مدرن از فرضیه فیلم اول عمل می‌کند که سهمی کاملاً منحصر به فرد در ژانر ترسناک امروزی است.

ترسناک ترین فیلم سال 2021
ترسناک ترین فیلم سال 2021

اگرچه برخی از عناوین قابل تماشای این لیست ممکن است جنبه‌هایی داشته باشند که بینندگان را از هم جدا می‌کند، اقتباس تازه از فیلم کشتار مهمانی خواب آسیب‌های نسلی، تغییر نقش‌های جنسیتی و طنز فراوان را به همراه دارد تا این فیلم به یک اثر بسیار محبوب تبدیل شود. فیلم کشتار مهمانی خواب تمام لذتی را که می‌توان از منبع اصلی خود داشت، به‌نمایش می‌گذارد اما بدون زحمت با علایق طرفداران ترسناک جریان اصلی سازگار می‌شود، با سبکی خاص که با دیگر نسخه‌های امسال مقایسه نمی‌شود.

۴. دیشب در سوهو – Last Night In Soho

دیشب در سوهو، آخرین اثر ادگار رایت، یکی از جالب‌ترین و التقاطی‌ترین داستان‌های سال‌های اخیر بود که در بسیاری از مفاهیم به کار می‌رفت – در نیمه‌ی اول آن استفاده بسیار زیادی از تعلیق و تنش پشت آن به نمایش گذاشته شد.

ترسناک ترین فیلم سال 2021
ترسناک ترین فیلم سال 2021

آنیا-تیلور جوی وقتی صحبت از بازی او در نقش سندی به میان می‌آید، کاملاً تماشایی است و به راحتی ثابت می‌کند که بزرگترین نقطه برجسته فیلم است. حتی زمانی که فیلم تا حدودی از ریل خارج می‌شود، فیلمبرداری خیره‌کننده، اوج تکان‌دهنده‌اش و کمک بازیگری تیلور جوی به این فیلم در سرمایه‌گذاری سوهو برای تماشای طولانی‌مدت کمک کرد. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۲۱ است که باید حتما تماشا کنید.

۳. هالووین می‌‌کشد – Halloween Kills

نسخه ۲۰۱۸ هالووین سبک جدیدی برای معرفی مجدد این مجموعه به بینندگان پیدا کرد و هالووین می‌کشد مانند یک فیلم اسلشر قدیمی است که در وحشی‌گری مایل بیشتری را طی می‌کند. در این مرحله، به جرات می‌توان گفت که اموال هالووین به‌طور کلی ممکن است طیف گسترده‌تری از سناریوهای ترسناک را نسبت به سایرین اجرا کرده باشند.

ترسناک ترین فیلم سال 2021
ترسناک ترین فیلم سال 2021

در قسمت دوم از فیلم دیوید گوردون گرین، مایکل را می‌بینیم که بیشترین تعداد بدن تا به امروز را به دست آورده است. این فیلم به دوستداران ژانر اسلشر یک جایزه واقعی سینمایی ارائه می‌کند. حتی با در نظر گرفتن پایین‌های گاه به گاه فیلم، هالووین می‌کشد نوعی فیلم اسلشری و یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۲۱ است که می‌توانید از تماشای آن لذت ببرید.

۲. فعالیت فراطبیعی: نزدیک‌ترین خویشاوند – Paranormal Activity: Next Of Kin

زمانی که Paranormal Activity قبلاً با Paranormal Activity: The Ghost Dimension به پایان رسید، احساس می‌شد که آن خط داستانی در حال انجام به حق باید به پایان برسد. همین چند ماه پیش، پارامونت پیکچرز به فعالیت‌های پارانورمال بازگشت و وقایع ماوراء طبیعی مرسوم خود را با نسخه‌ای جدید و مستقل بازگرداند.

فیلم ترسناک سال 2021
فیلم ترسناک سال 2021

جدیدترین فیلم برگرفته از داستان‌های ترسناک، به آنچه طرفداران با خوشحالی از بهترین فیلم فعالیت‌های ماوراء الطبیعه انتظار داشتند وفادار ماند. کاوش فیلم یافت شده از رویدادها با پس‌زمینه ناآشنا تقویت می‌شود و حس جدیدی از عدم اطمینان را تزریق می‌کند – در حالی که دیگران تمایل دارند وحشت‌های داخل خانه شما را بازی کنند. اگر این فیلم اولین اثری باشد که مفاهیم مختلف را در اسطوره‌شناسی و جهان‌سازی خود تسهیل می‌کند، این مجموعه ممکن است حتی طولانی‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌شد، طول بکشد.

۱. کندی‌من – Candyman

احتمالاً قابل تماشاترین و با طراوت‌ترین برداشت از یک افسانه ترسناک دیرینه بازسازی کندی‌من از نیا داکوستا است که می‌تواند در اینده به یک مجموعه‌ی دیدنی و پرطرفدار تبدیل شود.

ترسناک ترین فیلم سال 2021
ترسناک ترین فیلم سال 2021

فیلم جدید عنوان فیلم اول را حفظ کرده، از داستان آن استقبال می‌کند و به چیزی که بیشتر محدود به یک شخصیت بود بسط پیدا می‌کند. نمایش فیلم از نقص‌های اجتماعی غیراخلاقی و نژادپرستی نهادی به وحشت معنایی دوگانه می‌رسد و این به استثنای وحشت‌های تخیلی است. با درخشش یحیی عبدالمتین دوم در نقش اول فیلم و داستانی که دوگانگی با ترس و اهمیت برای تماشاگران دارد، کندی‌من یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۲۱ است که نباید تماشای آن را از دست بدهید.

اگر مطلب ترسناک ترین فیلم های 2021 مورد توجه شما قرار گرفت لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید. و در قسمت دیدگاه ها بگین که از کدوم فیلم خوشتون اومده.


سال 2021 برای ژانر ترسناک سینما چگونه سالی بود؟

سال گذشته دوره‌ای پرحادثه برای ژانر ترسناک بوده است؛ اغلب استودیوها آثار دبدنی و پرمخاطبی را به تولید رساندند که مورد استقبال بینندگان نیز قرار گرفتند. در سال ۲۰۲۱ فیلم‌های ترسناکی اکران شدند که می‌توانید بارها و بارها آنها را تماشا کنید لذت ببرید.

ترسناک ترین فیلم سال 2021 کدام است؟

کندی‌من – Candyman؛ یکی از ترسناک ترین فیلم های سال 2021 بود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

منبع
screenrant
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x