خانه داری

چگونه کرفس را برای مدت طولانی تازه نگهداریم؟

کرفس از گروه سبزیجاتی است که به دلیل پایین بودن کالری و دارا بودن انواع زیادی از ویتامین‌ها در بسیاری از سالادها، سوپ‌ها و غذاها و همچنین به خاطر قیمیت مناسب آن بسیار پرطرفدار است. مثل همه سبزیجات، کرفس نیز به دلیل رطوبت بالا از توانایی نگهداری پایینی برخوردار است. در ادامه مجله اکسیژن را همراهی کنید.

شگردهای تازه نگه داشتن کرفس

کرفس نوعی سبزی کم کالری است که به داشتن آب فرآوان معروف است. این نوع سبزی مواد مغذی فرآوان و خاصیت های گوناگونی برای بدن دارد. آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی که در کرفس وجود دارد در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. افزودن کرفس به رژیم غذایی احتمال مبتلا شدن به سرطان و همینطور التهاب را کاهش می‌دهد، سلامت قلبی و عروقی را التیام داده و  باعث بهتر شدن گوارش می شود.

شگردهای تازه نگه داشتن کرفس
شگردهای تازه نگه داشتن کرفس

روش اول: چطور می توان کرفس ها را با استفاده از آب تازه نگه داشت

1- مقدمه سازی ذخیره کرفس در آب

برای ذخیره کردن کرفس در آب احتیاج به مواد زیادی نیست. هر چه سریع تر کرفس را در یخچال بگذارید. احتیاج به کاسه شیشه ای بزرگ یا ظرف پلاستیکی درب دار داریم. هر دو برای ذخیره کرفس قابل استفاده است.

اگر ظرف درپوش‌دار ندارید، برای پوشاندن آن میتوانید از پوشش پلاستیکی استفاده کنید. همچنین می‌توانید کیسه پلاستیکی را پر از آب کرده و استفاده کنید . اما سخت است زیرا به آب شیرین احتیاج دارید.

آب باید تمیز و پاک باشد، و در حد امکان استفاده از آب تصفیه توصیه می‌شود. حتی کرفس‌های در حال پژمردگی، با قرار دادن آنها در آب دوباره با طراوت می شوند. از کرفس‌هایی استفاده کنید که ساقه‌های صاف و محکم داشته باشند و دارای برگ‌های تازه باشند.

2- قسمت‌های مختلف کرفس را از هم جدا کنید.

برای اینکه کرفس‌ها تازه بمانند باید ساقه‌های کرفس را از ریشه کرفس جدا کنیم. ریشه‌ای را که از ساقه جدا کرده‌ایم نیز خرد کنیم. در مرحله بعدی برگ ها را از ساقه جدا کنیم و با استفاده از چاقو یا هر ابزار برشی دیگر می‌توانیم این کار را انجام دهیم. فقط باید مواظب باشیم اتفاق ناخوشایندی نیفتد.

سپس ساقه ها را باید به دو قسمت مساوی تقسیم کنیم. حال کرفس های خرد شده را در یک ظرف پلاستیکی یا شیشه ای که از قبل آماده کرده ایم بگذاریم. کرفس ها را طوری درون کاسه قرار دهیم که حدود 2.5 سانتی متر از بالای ظرف مورد نظر فاصله داشته باشد.

3- به ظرف مورد نظر آب بیفزایید

به مقدار لازم آب تازه و تمیز و یا تصفیه شده در ظرف مورد نظر قرار دهیم. درمرحله بعد درب ظرف را بگذارید ویا درصورت نداشتن درب می توان از کیسه پلاستیکی استفاده کرد.

گذاشتن کرفس در ظرفی که هوای کافی ندارد درصورت عدم افزودن آب به اندازه کافی موثر نیست. به احتمال زیاد کرفس خشک خواهد شد. حتما هرروز و یا یک روز درمیان آب کرفس را تعویض کنید. این روش کار، کرفس را با طراوت نگه می دارد.

وقتی مقدار کمی کرفس احتیاج داریم تنها کافی است به راحتی از آب خارج کرده وشسته و مورد استفاده قرار دهیم. اگر هنوز ظرف مورد نظر دارای کرفس است، درب ظرف یا کیسه پلاستیکی را روی آن بگذارید.

4- از یک لیوان آب استفاده کنید

یک نوع روش دیگر برای تازه نگه داشتن کرفس با استفاده از آب این است که ابتدا قسمت های انتهایی کرفس را جدا کرده سپس ساقه ها را در یک لیوان آب خیس کنید. کرفس تهیه شده با این روش می تواند قابلیت تازگی به مدت زمان1یا2هفته را دریخچال یا فریزر داشته باشد.

کل دسته کرفس را درون یک لیوان آب گذاشته سپس دریخچال قراردهید. در این نوع روش به یک لیوان بزرگ ویا یک پارچ احتیاج داریم. از گذاشتن کرفس درسردترین نقطه یخچال خودداری کنید. زیرا ممکن است به آسانی  منجمد شود.

باید حداقل هر چند روز یک بار آب ان را تعویض کنید، دراین روش کرفس حالت ترد به خود میگیرد; زیرا باعث جذب آب به خود می‌شود. این روش می تواند برای سبزیجات دیگر نیز مثل چغندر، هویج وحشی یا همان زردک مورد استفاده قرار گیرد.

روش دوم برای تازه نگه داشتن کرفس، بسته بندی آن است

1- کرفس را در یک فویل آلومینیومی قرار دهید

افراد زیادی در آشپزخانه‌های خود فویل آلومینیومی نیز دارند. قرار دادن کرفس در فویل می‌تواند تا چندین هفته باعث سالم نگه داشتن کرفس شود. به راحتی کرفسی را که از قبل خرد کرده اید یا حتی به صورت خرد نشده درون کاغذ فویل بپیچانید. ممکن است که ابتدا کرفس را روی یک حوله کاغذی که کمی مرطوب شده است گذاشته سپس درون فویل بپیچانید، بسته‌های کرفس آماده شده را درون یخچال بگذارید. فویل سبب خارج شدن هورمونی به نام اتیلن می‌شود.

اتیلن هورمون رسیدن یا همان پخته شدن است، به طوری که آزاد شدن این هورمون سبب تازه نگه داشته شدن کرفس‌ها می‌شود. می‌توانید کاغذ فویل را برای چندین دسته کرفس مورد استفاده قرار دهید. کیسه‌های پلاستیکی اثری به خوبی کاغذ فویل ندارند، به دلیل اینکه گاز اتیلن توانایی خارج شدن از آن را ندارد و به این دلیل ممکن است کرفس ها با سرعت بیش تری شروع به پوسیده شدن کنند. کرفس‌هایی را که در فویل قرار داده شده‌اند درون کشوی یخچال نگهداری کنید.

2- کرفس را دریک حوله کاغذی بپیچانید

اگر فویل کاغذی موجود نباشد، می‌توانید با بسته‌بندی به روش دیگر، آن را به صورت ترد نگهداری کنید. قسمت انتهایی دسته  کرفس را بریده تا ساقه های کرفس از یکدیگر جدا شوند. احتمال دارد بخواهید تا ساقه ها را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید، اما انجام این کار ضرورتی ندارد.

حوله کاغذی را مرطوب کنید. رطوبت دراین بخش بسیار اهمیت دارد. کرفس را درحوله های کاغذی قرار داده و بپیچانید. پس از بسته بندی حوله های کاغذی آن ها را درون کیسه ای پلاستیکی که دارای زیپ است بگذارید. پس از نشانه گذاری کیسه آن را درون یخچال قرار دهید. بخش های بالا و پایین و برگ های کرفس را ذخیره و آن ها را درکیسه ای که دارای زیپ است بگذارید تا منجمد شود. می توانید برای تهیه غذا آن را مورد استفاده قرار دهید.

3- ریشه کرفس ( انتهای کرفس ) را بکارید

ابتدا کار ریشه کرفس را جدا سازی کنید، ولی احتیاج نیست آن را دور بی اندازیم. می توانیم از آن برای  تولید و پرورش کرفس های بیشتری استفاده شود.

ابتدا ریشه کرفس را در آب شست و شو دهید و آن را در یک ظرف کوچک آب گرم بگذارید و سپس آن را در کنار یک پنجره آفتابی به طوری که انتهای ریشه به سمت زمین باشد، بگذارید و هر دوروز یک بار آب آن را تعویض کنید.

تقریبا یک هفته تا ده روز زمان می برد تا برگ های زرد کوچک از ریشه جوانه زده و در نهایت به رنگ سبز تیره تغییر می دهد و بعد از اینکه برگ ها حدود 1،5 سانتیمتر از مرکز ریشه رشد کرد می‌توانید آن را در گلدان و با استفاده از خاک بکارید و بگذارید تا برگ ها از خاک بیرون باشد و در انتها آب بدهید تا باعث رشد آن شود.

روش سوم : منجمد کردن کرفس

1- کرفس را ضد عفونی کنید

یعنی باید کرفس را قبل از منجمد کردن به مدت زمان سه دقیقه در آب جوش قرار دهید و در مرحله بعد با ریختن آن در یک ظرف که دارای آب سرد و یخ است کرفس را  به سرعت خنک کند. این روش باعث کامل شدن روند ضد عفونی می شود و سپس آب اضافه را خارج کنید حال آماده است که آن را درون کیسه فریز یا ظرفی که عایق هواست بریزد تا منجمد شود.

کیسه فریزر کرفس ها را درون فیریز بگذارید و پیشنهاد می شود که کرفس‌های منجمد شده را در تهیه وعده های غذایی مورد استفاده قرار دهید، زیرا ابن کار باعث کم شدن تردی آن می شود. ممکن است بخواهید مقدار زیادی از سبزیجات که خرد شده است ابتدا ضد عفونی کرده و سپس منجمد کنید.

2- کرفس را منجمد کرده تا آن را نگه داری کنید

منجمد کردن کرفس باعث تازه نگه داشتن آن به طور حتم نمی شود. اما از پژمردگی و پوسیدگی کرفس جلوگیری می کند.

کرفس را شسته تا  از باعث هر گونه آلودگی پاک شود و آن را از بسته بندی فروشگاه بیرون آورید و بعد ریشه کرفس را جدا کرده و ساقه های کرفس را خرد کنید بطوری که به تکه هایی جدا از هم تبدیل شود، و برگها را نیز از آن جدا کنید در زمان منجمد کردن کرفس شاید بخواهید که کرفس را به تکه های 2 یا 3 نیم سانتی برش بدهید.

همینطور میتوانید کرفس را خرد کرده و روی یک ورقه پخت کوکی بریزید، ورقه های را داخل فریز بگذارید زمانی که کرفس ها منجمد شد می توان کرفس ها را خارج نموده و بعد آن را داخل یک کیسه پلاستیکی بگذارید و در نهایت کیسه پلاستیکی را در داخل یخچال بگذارید.

3- کرفس را بخورید.

کرفس را که منجمد کرده اید قابلیت سالم ماندن در مدت زمان بیش از یک تا یک نیم سال را بدون فاسد شدن دارد. غذاهای منجمد شده در صفر درجه برای استفاده طولانی تر بی خطر تر هستند، اما استفاده در طی 12 الی 19 ماه بهترین کیفیت را خواهد داشت.

زمانی که کرفس را از حالت منجمد بیرون آوردیم تا حدودی نرم می شود، اما در عوض اگر کرفس در یخچال نگه داری شود تنها چند هفته سالم باقی می ماند. کرفس نوعی از سبزیجات است که در زمان باستان قابل احترام شمرده می شد این گیاهی کمیاب محسوب می شد و دارای اثر دارویی بود این گیاه اولین بار برای پادشاه ایرانی پرورش داده شد.

حدود 94 درصد آن شامل آب است اما دارای فیبر و مقدار زیادی از ویتامین ها ( AوC  و B کمپلکس و E به همراه مواد معدنی) نیز میباشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود در هنگام استفاده از این نوع سبزی لذت کامل را ببرید!

4.9/5 - (11 امتیاز)

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x