خانه داری

ترفندهای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای + علل

بعضی وقت ها لیوا‌ن‌های شیشه‌ای با استفاده پی‌در‌پی بوی نامطبوعی به خود می‌گیرند، در ادامه راهکارهایی را برای رفع بوی بد لیوان‌های شیشه‌ای به شما خواهیم گفت. در ادامه مجله اکسیژن را همراهی کنید.

برای رفع بوی بد لیوان‌های شیشه‌ای چه کارهایی انجام دهیم؟

گاهی اوقات در زمان نوشیدن آب، ممکن است احساس کنیم لیوان بوی بدی می‌دهد و از نوشیدن آب منصرف شویم. منبع این بوی بد از کجاست و چگونه می‌شود این بوی بد را رفع کرد؟

ممکن است این اتفاق برای همه‌ی شما افتاده باشد که زمانی که قصد دارید با لیوان شیشه‌ای آب بنوشید، لیوان بوی بدی بدهد که باعث می‌شود فرد احساس بدی داشته باشد. لیوان‌های شیشه‌ای خیلی سریع بوی بدی به خود می‌گیرند و بوی نامطبوعی بر روی لیوان برجای می‌گذارند.

به همین دلیل خوب است پس از اینکه یک بار از لیوان شیشه‌ای استفاده کردید به خوبی لیوان‌ها را بشویید، اما اگر بوی بد همچنان روی لیوان ماند، روش‌های خانگی وجود دارد که به وسیله آن می‌توان بوی بد این لیوان‌ها را رفع کرد. در این بخش راه حل از بین بردن بوی بد این لیوان‌ها برای شما دوستداران اکسیژن گفته شده است.


چرا لیوان شیشه‌ای بو می‌دهد؟


شوینده‌های نامرغوب را برای شست‌وشو انتخاب کرده‌اید

بعضی از شوینده‌ها به اندازه کافی لیوان‌های شیشه‌ای و انواع دیگر ظرف‌ها را پاک نمی‌کنند و به نوعی باعث تار و مات شدن آنها می‌شوند که به نظر می رسد هنوز تمیز نشده اند؛ زیرا شوینده ها به اندازه کافی موثر نبوده اند. به همین دلیل اولین کاری که بهتر است انجام دهید این است که شوینده خود را تغییر بدهید، زیرا اگر سطح آن به خوبی پاک نشده باشد، ممکن است بوی بدی به خود بگیرد.

اسکاچ شستشو آلوده است

بعضی از اسکاچ ها قبل از شستشوی لیوان‌ها با مواد دیگری آغشته شده اند و وقتی شروع به شستن این لیوان‌ها می‌کنید، بوی مواد قبلی به آن‌ها انتقال می‌یابدکه در چنین وضعی یا باید اسکاچ را به خوبی تمیز کنید یا اینکه اسکاچ مورد نظر را عوض کنید.

وجود باکتری‌های روی لیوان

به چه دلیل ظروف و لیوان‌ها زمانی که مرطوب هستند بیشتر بوی بد می ‌دهند؟ باکتری‌هایی که هنوز به طور کامل پاک نشده‌اند روی سطح شیشه‌ای و لایه زیرین این ظروف در رطوبت بالا رشد بیش تری دارند. به همین دلیل هوای گرم و مرطوب باعث می‌شود که این باکتری‌ها رشد یابند و درون آنها بیشتر بو بدهند.

چرا لیوان شیشه‌ای بو می‌دهد؟
چرا لیوان شیشه‌ای بو می‌دهد؟

ترفندهای ازبین بردن بوی بد لیوان و ظروف شیشه‌ای


سرکه سفید برای رفع بوی بد لیوان شیشه‌ای

سرکه سفید برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای موثر است. داخل ظرفی بزرگ به اندازه یک لیوان سرکه سفید بریزید، سپس ظرف را پر از آب گرم کنید. بعد این لیوان‌ها را داخل آب گرم و سرکه سفید به مدت زمان 30 دقیقه قرار دهید. در مرحله بعد لیوان‌های شیشه‌ای را به طور کامل بشویید.

در زمانی که از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید هم مقداری سرکه سفید به اندازه دو فنجان، کف ماشین ریخته و اجازه دهید 1 یا 2 دقیقه درون آن باشد. سپس به آن آب بیفزایید تا مواد مورد نظر به مدت 20 تا 30 دقیقه با یکدیگر ترکیب شوند و روی ظرف‌های مورد نظر ریخته شوند، سپس در ماشین را بسته و دکمه روشن را بزنید.

قرار دادن لیوان در نور آفتاب

برای از یبن بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای آنها را بعد از شستن در هوای آزاد یا زیر نورخورشید بگذارید. زیرا یک نوع از عوامل طبیعی که باعث رفع بوی بد این لیوان‌ها می‌شوند، نورخورشید است.

پودر خردل

به کاربردن پودر خردل برای خوشبو شدن ظرف‌ها بسیار موثر است، بدین گونه که به میزان یک قاشق چای‌خوری پودر خردل را با مقداری آب گرم مخلوط و سپس درون لیوان یا ظروف دلخواه مورد نظر ریخته ودر مرحله بعد باید این ظروف را به نحوی خوب بشویید.

گوجه فرنگی

برای از بین بردن بوی به لیوان شیشه‌ای می‌توان از آب گوجه‌فرنگی کمک گرفت. مقداری آب گوجه تهیه و روی اسکاچ یا دستمالی بریزید، سپس لیوان شیشه‌ای را با دستمال یا اسکاچ موردنظر به آب گوجه فرنگی آغشته کنید، بعد از 15 دقیقه لیوان موردنظر را به خوبی تمیز کرده و بشویید.

جوش شیرین

روشی دیگر برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای، استفاده از جوش شیرین است. سینک را پر از آب گرم کرده و مقداری جوش شرین درون آب بریزید، بعد لیوان های شیشه ای را داخل آبی که حاوی جوش شیرین است به مدت زمان 30 دقیقه بگذارید، سپس لیوان ها را به طور کامل بشویید.

استفاده از آبلیمو برای رفع بوی بد لیوان

کارآمدترین روش برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای این است که از آب لیمو کمک بگیریم. آبلیمو خاصیت اسیدی دارد و مقداری از آن سبب می‌شود بوی بد لیوان رفع شود. برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای مقداری آب لیمو را در داخل لیوان شیشه ای بریزید و لیوان را تکان داده، سپس لیوان را به طور کامل شست و شو دهید.

استفاده از وانیل

برای از بین بردن بوی بد لیوان، لیوان را پر از آب سرد کرده و سپس به مقدار دو تا سه قطره وانیل به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا یک شب این محلول درون ظرف باشد سپس لیوان را از محلول موردنظر خالی کرده و لیوان را شست وشو دهید.

استفاده از زغال

ذغال باعث رفع بوی بد می‌شود زیرا بوی بد را به خود جذب می کند. به همین دلیل برای از بین بردن بوی لیوان شیشه ای یک قطعه ذغال را داخل لیوان بگذارید و به مدت زمان یک شب در آن نگهداری کنید تا بتواند به طوری موثر بو را به سمت خود جذب کند، سپس لیوان را شست وشو دهید.

استفاده از قهوه

برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه ای مقداری پودر قهوه درون لیوان بریزید و درپوشی روی آن بگذارید و پس از گذشت یک یا دو روز درپوش را از روی لیوان بردارید.


میزان اثربخشی روش های از بین بردن بوی بد لیوان های شیشه ای چقدر است؟

هر کدام از روش هایی که برای رفع بوی بد و ناخوشایند لیوان ها در این نوشتار آمده است، کاملا تست شده و اثربخشی بالایی دارد.

آیا این روشها فقط برای لیوان کارایی دارد؟

خیر، برای کلیه ظروف شیشه ای کاربرد دارد.

4.8/5 - (6 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x