آشپزی

دستور پخت املت سوئدی خوشمزه و اصلی

املت سوئدی به املت گوجه فرنگی بسیار شبیه است. به وضوح تنها تفوات املت سوئدی با املت گوجه فرنگی در وجود شنبلیله در این املت است. در ادامه مجله آموزش آشپزی اکسیژن را پی بگیرید تا به نحوه درست کردن املت سوئدی بپردازیم.

مواد لازم جهت تهیه املت سوئدی برای ۲ نفر

تخم مرغ۲ عدد
گوجه فرنگی۴ عدد
نمک، فلفل و آویشنبه مقدار لازم
شنبلیله خشک۱ قاشق غذا خوری
آبلمیو ترش تازه۱ قاشق غذا خوری
کره یا روغن۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه املت سوئدی

مرحله اول
جهت تهیه املت سوئدی قبل از هر کاری باید، گوجه ها بشویید و سپس یک قابلمه آب روی حرارت بگذارید تا بجوشد. هنگامی که آب جوشید، با چاقو یک بعلاوه (+) روی گوجه ها ایجاد کنید و درون آب جوش بریزید.

مرحله دوم
5 دقیقه باید در آب جوش بمانند و سپس گوجه ها در بیاورید و درون ظرف آب و یخ بگذارید تا از حرارت بیفتند و سرد شوند. حالا گوجه ها به راحتی پوست باز می کنند و به صورت مکعبی خرد کنید.

مرحله سوم
در مرحله سوم از طبخ املت سوئدی باید، یک تابه مناسب بردارید و مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید و گوجه ها را داخل تابه اضافه کنید تا پخته شوند و آب بیندازند. در ادامه آویشن را هم داخل تابه بریزید و خوب مخلوط کنید تا به عطر آویشن به خرد گوجه ها برود.

مرحله چهارم
حالا باید نمک و فلفل سیاه را به محتویات تابه اضافه کنید و در ادامه رب گوجه و آبلیمو را نیز اضافه کنید و مخلوط نمایید تا مواد یکدست شوند.  زمانی که آب گوجه ها تبخیر شد باید روغن یا کره را داخل تابه بریزید و هم بریند.

مرحله پنجم
هنگامی که حس کردید مواد خوب تفت خورند و از خامی درآمده اند باید یک قاشق شنبلیله را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شنبلیله همه جا را در بربگیرد. سپس نمک را هم اضافه کنید اما در نمک زدن به املت دقت کنید چون باید شوری رب گوجه را مدنظر قرار دهید. میزان نمک بستگی به شوری رب گوجه دارد که این را باید در نظر گرفت. در این مرحله تخم مرغ ها را درون یک کاسه جدا گانه شکسته و مخلوط می کنیم تا از لختگی خارج شود.

مرحله ششم
در مرحله آخر از تهیه املت سوئدی باید تخم مرغ ها را در یک کاسه جدا بشکنید و مخلوط کنید تا از لختگی در بیایند و سپس به مواد داخل تابه اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شوند. زمانی که املت پخته شد، بقیه شنبلیله را روی املت بپاشید و هم بزنید و از روی حرارت بردارید. به همین سادگی به همین خوشمزگی املت سوئدی شما حاضر است. نوش جان!

4.8/5 - (58 امتیاز)

منبع
مجله اکسیژن

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا